Społeczeństwo, organizacje - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 17.12.2017


Katalog stron


3 miliony 706 800 złotych wychodziliśmy w polskich ECCO Walkathonach!
data: 24.11.2011 / ECCO Shoes Poland Sp. z o.o.

3 miliony 706 800 złotych wychodziliśmy w polskich ECCO Walkathonach!Znamy już kwotę dotacji, którą wychodzili uczestnicy ECCO Walkathonu 2011, na rzecz wybranych przez siebie organizacji charytatywnych. Ponad 19 500 spacerowiczów przekazało 706 800 złotych podczas największego na świecie spaceru charytatywnego.

Znamy już kwotę dotacji, którą wychodzili uczestnicy ECCO Walkathonu 2011, na rzecz wybranych przez siebie organizacji charytatywnych. Ponad 19 500 spacerowiczów przekazało 706 800 złotych podczas największego na świecie spaceru charytatywnego, który odbył się 10 września w Warszawie. Dziękujemy za każdy kilometr!

10 września, na warszawskiej Agrykoli odbyła się siódma w Polsce, a 12 na świecie, edycja ECCO Walkathonu, największego międzynarodowego spaceru charytatywnego. Po raz kolejny uczestnicy mogli wesprzeć potrzebujących, a przy okazji dobrze się bawić. Dotychczas podczas ECCO Walkathonów organizowanych w Polsce, firma ECCO, organizator akcji, przekazała w imieniu spacerowiczów 3 miliony 706 800 złotych na cele charytatywne!

Przez ostatnie 12 lat, już ponad 400 000 ludzi na całym świecie, spacerowało w ECCO Walkathonach, okrążając tym samym 85 razy kulę ziemską i gromadząc ponad 3.300.000 mln euro na ważnie społecznie projekty. To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

Mechanizm akcji jest niezmienny – za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. W tym roku do wyboru były dwie trasy - sześcio- i dziesięciokilometrowa.

Dzieci z „Puchatka” poruszyły serca uczestników ECCO Walkathonu

Kwotę 270 243 zł zebrało Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, dzięki której wesprze Rodzinny Dom Czasowego Pobytu „Puchatek” w Biłgoraju. „Puchatek” jest pogotowiem opiekuńczym, dającym szansę na prawdziwe dzieciństwo dla osieroconych i porzuconych dzieci, które w trybie interwencyjnym musiały opuścić środowisko rodzinne. Bardzo często mają one za sobą traumatyczne przeżycia związane z alkoholizmem rodziców, stosowaniem przemocy lub ogromnym zaniedbaniem emocjonalnym, materialnym i psychicznym. Dzieci przebywają w „Puchatku” od kilku miesięcy do roku, do czasu decyzji Sądu Rodzinnego o ich dalszym losie. W tym czasie uczęszczają do szkoły, na zajęcia wyrównawcze, korzystają z opieki psychologicznej i pomocy medycznej.
W „Puchatku” odnajdują bezpieczną przystań i rodzinną atmosferę, mogą odbudować zaufanie do świata dorosłych. Z uwagi na skalę potrzeb społecznych w 2010 roku w Biłgoraju powstał drugi Rodzinny Dom Czasowego Pobytu. Łącznie w obydwu „Puchatkach” przebywa 20 dzieci.

Spacerowicze wspomogli chorych na mukowiscydozę

Fundacja TVN „nie jesteś sam”, to kolejna organizacja, na którą uczestnicy ECCO Walkathonu chętnie przekazywali „wychodzone” przez siebie kilometry. Na jej rzecz wpłynęła dotacja w wysokości 214 415 zł. Fundacja TVN przeznaczy otrzymane fundusze na pomoc dzieciom chorym na mukowiscydozę. Mukowiscydoza jest najczęściej występującą chorobą genetyczną. Przeciętnie jedno na 2,5 tys. dzieci rodzi się chore na mukowiscydozę. Choroba jest nieuleczalna. Organizm wytwarza gęsty śluz, który utrudnia prawidłowe funkcjonowanie najważniejszych organów wewnętrznych: płuc, serca, wątroby oraz trzustki. Do tej pory nie odkryto leku, dzięki któremu chorzy na mukowiscydozę mogliby dożyć później starości. Szansą na przedłużenie życia i pełen oddech są dla chorych na „MUKO” transplantacje płuc. W marcu 2011 r. wykonano w Polsce pierwszy przeszczep. Choć nie każdy będzie mógł skorzystać z takiej terapii,
w chorych wstąpiła nowa nadzieja.

Całym sercem pomagać jeszcze więcej!

Kwotę 163 342 zł otrzymała Fundacja Radia ZET, którą za pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathonu zakupi aparat do znieczulenia ogólnego przy cewnikowaniu serca i zakup sondy przezprzełykowej do badań echokardiograficznych w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Klinika realizuje największą liczbę zabiegów cewnikowania serca spośród wszystkich ośrodków kardiologii dziecięcej w Polsce - rocznie ponad 450 zabiegów diagnostycznego cewnikowania serca oraz ponad 250 zabiegów interwencyjnych u dzieci z wrodzonymi wadami serca. Większość pacjentów Kliniki stanowią noworodki i niemowlęta, u których wszystkie zabiegi muszą być przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym.

Budujemy letnią siedzibę dla małpek mieszkających w warszawskim ZOO

Każde dziecko, biorące udział w ECCO Walkathonie, przekazało dodatkowe
15 złotych na wsparcie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i budowę letniej siedziby dla najmniejszych małpek świata - Pigmejek i Uistiti. Łączna wysokość dotacji „wychodzonej” przez niemal 4 tysiące dzieci wyniosła 58 800 zł. W warszawskim ZOO mieszkają najmniejsze na świecie małpki – Pigmejki i Uistiti. Oba gatunki są bardzo rodzinne i towarzyskie. Nie znoszą samotności, ani nudy. Za pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathonu Dyrekcja Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego wybuduje pomieszczenia zewnętrzne w postaci dużych, wysokich i przestronnych wolier zapewniających zwierzętom możliwość przebywania w ciepłe dni na świeżym powietrzu. Obecnie Pigmejki i Uistiti mieszkają w pięknie odremontowanym pawilonie użyczonym im przez żyrafy. Niestety, do dyspozycji mają jedynie lokale wewnątrz budynku. Po zbudowaniu wolier będą poprzez szybry i osiatkowany tunel połączone z budynkiem, tak by mogły w każdej chwili spędzać czas na dworze lub w domu – wybór będzie należał do nich.

Spacer i dobra zabawa!

Organizator ECCO Walkathonu zadbał o dobrą zabawę zarówno na miejscu imprezy jak i na trasach. Do spaceru zachęcali prowadzący Dorota Wellman i Marcin Prokop, znani miłośnikom programu Dzień Dobry TVN. Do charytatywnego spaceru rozgrzewał Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance.

Dziękujemy za udział w ECCO Walkathonie 2011!
Zapraszamy serdecznie na kolejny spacer charytatywny już za rok!

Więcej informacji na temat akcji: www.eccowalkathon.pl,
www.facebook.com/eccowalkathon
www.ecco.pl

Osoby kontaktowe:

Agata Falęcka , ConTrust, +48 602 304 067, a.falecka@contrust.plECCO Shoes Poland Sp. z o.o.

ECCO Shoes Poland Sp. z o.o.
ul. Falencka 1
05-090 Janki k/Warszawy
tel. 022 720 49 30
fax: 022 720 49 31
http://www.ecco.com.pl

ConTrust
http://www.contrust.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Społeczeństwo, organizacje - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Społeczeństwo, organizacje - strona główna | Społeczeństwo, organizacje - wiadomości | katalog