Społeczeństwo, organizacje - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 17.12.2017


Katalog stron


Koleje Mazowieckie dla bezpieczeństwa w Internecie
data: 30.11.2011 / Impresja Studio Promocji

Koleje Mazowieckie dla bezpieczeństwa w InternecieInternet staje się jednym z głównym miejsc, w którym młodzi ludzie nawiązują kontakty towarzyskie czy realizują swoje pasje. Pomimo wielu zalet, nie należy zapominać o zagrożeniach wynikających z korzystania z Sieci.


Ten problem porusza już piąta edycja konkursu na plakat – „Tworzymy Bezpieczny Internet”, którego partnerem jest Spółka Koleje Mazowieckie.Patronat honorowy nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych plakatów, których główną ideą będzie popularyzacja bezpieczeństwa młodych ludzi w Internecie. Organizatorzy pragną zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą zagrożeń technologicznych, jak i zagrożeń wynikających z zachowań użytkowników korzystających z Sieci.
- Koleje Mazowieckie od momentu powstania włączają się w działania z zakresu Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu. Realizujemy także własne projekty, z których duża część skierowana jest właśnie do ludzi młodych, ponieważ stanowią oni znaczną część naszych pasażerów. Świadomość zagrożeń związanych z korzystaniem z Sieci jest podstawą do przeciwdziałania ich skutkom, dlatego tak ważne jest nagłośnienie tego problemu - mówi Donata Nowakowska, Rzecznik Kolei Mazowieckich.

Prace konkursowe będą stanowić istotny element prowadzonej przez organizatorów konkursu kam-panii społecznej, promującej ochronę dzieci i młodzieży przed niebezpieczeństwami wynikającymi z informacji dostępnych w Internecie.

Wszystkie zgłoszone w konkursie prace zostaną wystawione w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Termin zgłaszania prac upływa 15 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2012 roku, a na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 15 tys. zł.
Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie www.plakat.edu.pl.


Impresja Studio Promocji
ul. Trębacka 4 lok.12,
00-074 Warszawa,
tel./fax: (22) 630 99 16
http://impresjapr.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Społeczeństwo, organizacje - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Społeczeństwo, organizacje - strona główna | Społeczeństwo, organizacje - wiadomości | katalog